2011 m. gegužės 30 d., pirmadienis

Rankų darbo dovanėlių mainai

           Nuostabi idėja. Gal kas ir Lietuvoje daro tokias mielas akcijas? Dar neužtaikiau ant tokios :( Todėl bandysiu sudalyvauti tarptautiniame susikeitime. Manau, kad turėtų patikti. O tada gal ir čia paorganizuosim :))))


             Jei kas norėtų prisijungti prie šios dovanojimo akcijos - daugiau informacijos ir registracija (iki birželio 6 dienos) čia

2011 m. gegužės 29 d., sekmadienis

Biscorniukas

             Kiek matydavau kituose bloguose pasiūtus biscornu - nelabai supratau jų paskirties. Tiesą pasakius nelabai suprantu ir dabar (teks kur nors pasiieškoti daugiau informacijos apie tai). Bet nepaisant to - pabandžiau vieną pasiūti. Panaudojau vieną iš juodojo siuvinėjimo stačiakampiukų - todėl mano biscorniukas netiksliai kvadratinis, o daugiau stačiakampis. Išėjo toks miniatiūrinis, nes yra tik degtukų dėžutės dydžio :)


              Dar vienas siuvinėtas gabalėlis laukia savo eilės... Turbūt irgi taps mažyčiu biscorniuku :)
*****
Pamokėlė kaip pasisiūti čia , su nuostabiomis nuotraukėlėmis čia
Biscornu adatinė ant riešo (siūti mašina) čia
Nuostabus siuvinėtas biscornu su pamokėle čia

*****

2011 06 04 Po Danguolės pastebėjimo - pasistengiau ir išsiuvinėjau biscorniuko susiuvimo juostelę karoliukais. Rezultatas gavosi toks :)

Artėjant vasaros ir švenčių sezonui: nuostabios garbanos nežalojant plaukų karščiu ;)

                  Artėjant vasaros ir švenčių sezonui - labai svarbu kartais susitvarkyti plaukus gražiai neinant į kirpyklą. Nepagalvokit - tirkai nesu prieš profesionalų kirpėjų darbą, bet ... kartais nėra papildomų pinigėlių, o gražiai atrodyti tikrai norisi. Ir kita problemėlė - jei dažnai darote šukuosenas, tai kenkiate karščiu savo plaukams.


Plačiau iš pačios šio būdo autorės rasite čia

             Praėjusių vestuvių ir krikštynų metu neišbandžiau šio metodo, nors planavau. Bet manau, kad kitoms artėjančios vestuvėms būtinai išbandysiu :)
******
Kitame bloge radau dar keletą patarimų šių garbanų tema ;)

Rocaille Redes: Retro Curls without Heat
Credit has to be given to the lovely YouTuber who originally came up with this idea, Maria from The Lipstick Diaries. I strongly recommend you watch her tutorial for the step by step how to on this no-heat technique,
A couple of tips:
1. I used a bit of light hair mousse (TRESemme Naturals Lightweight Mousse) in my hair from ears down for a bit more volume and hold.
2. Even on my long hair, the whole process took about 10 minutes. Super quick and easy!
3. The headband won't slide off your head at night, no worries. It's also reasonably comfortable provided you find a good, not too tight headband.
4. Those curls, as you can see in the photo, aren't perfect, but they're bouncy and voluminous and take the least time from all the methods I've tried so far. And most importantly, this technique won't damage your hair!

Mano saulytės

                 Mano saulytės auga kiekvieną dieną (kaip ir visų kitų :) ). Vaikiukams reikia ir nuosavos erdvės, kurios gyvenant keturiese (paskutinį pusmetį penkiese) vieno kambario bute - kažkaip sunkiai man pavyksta surasti. Bet yra keletas kampelių, kurie tik vaikiukams prieinami. Vienas iš jų - didelė dėžė po stalu, kur anksčiau buvo tik vyresnėlio kambariukas. Dabar jau sulenda abudu :)

           Ir labai smagu :) Kartais mažasis ir vienas įlindęs knygelę pavarto, ar šiaip pasėdi. Irgi nuosavos tik savo erdvės reikia.


            Kitas abiems labai įdomus užsiėmimas - sėdėti žaisliukų dėžėje (žinoma tuo metu visi žaisliukai būna iš barstyti aplinkui ir praeiti būna žiauriai sunku). Bet viską atperka vaikučių juokas :)


2011 m. gegužės 26 d., ketvirtadienis

Botanikos sodas Vingio parke ir lapiniai augalai

                  Vajei kaip vėluoju, bet geriau  vėliau... nei niekada :) Čia žinoma ne koks pasiteisinimas, bet toks gyvenimėlis. Nusprendžiau prisėsti darbų įkarštyje ir įdėti keletą pavasarinių nuotraukėlių (nors jau visiškai vasara ir tos gėlelės jau senokai peržydėję). Bet besiskelidžiančių žiedelių grožis toks nuostabus, kad man uir vėliau į keltos nuotraukėlės glostys širdį :)
                    Balandžio 28 dieną su Jonuku ant kupros (Mei Tai nešioklėje) dalyvavau paskaitoje - kelionėje apie lainius valgomuosius augalus. Buvo baisiai (ne dėl to, kad buvo baisu, bet dėl to, kad buvo labai labai labai įdomu) įdomu ne tik išgirsti, bet ir pamatyti, kokias žoleles ar žiedus galima rinkti pavasarį, kai kuriuos visą vasarą. Prisirinkome ir vėliau ragavome labai skanią sriubą, trejetą rūšių salotų, iš kurių vienos buvo klevų žiedų salotos, gėrėme notrelių arbatą. Tikrai buvo verta dalyvauti. Dėkui Julijai ir Vitalijai už organizavimą.

                    O nuotraukėles įkeliu iš balandžio pabaigos besiskleidžiančių ie žydinčių augalų vaizdų:
              
Žydinčios sakuros 

Magnolijos
 
Tulpės* * * * *
Renginio skelbimas:

Skonio mokykla
valgome širdimi

kartu su
VšĮ „Paveldosaugos mokymo centras“
kviečia į paskaitą-kelionę apie
LAPINIUS LAUKINIUS AUGALUS
Data: balandžio 28 d., ketvirtadienis, 17.30 val.
Vieta: VU Botanikos sodas Vingio parke, Čiurlionio g. 110,  ir restoranas JALTA, Vykinto g. 17 a, Žvėrynas
Organizuoja: Vitalija Pilipauskaitė ir Julija Smiškal

Štai ir atėjo išsiilgtas pavasaris – grįžo šviesa ir šiluma, grįžta paukščiai, net gera nuotaika sugrįžo, tik mūsų jėgos kažkodėl dar negrįžta: po žiemos dažnas jaučiasi pavargęs ir  laukia nesulaukia, kol galės kūnui sveikatą grąžinti salotomis, ridikais ir kitomis ankstyvomis daržovėmis. Tačiau jų – dar tik pirmieji daigai.


Vis dėlto pavasaris mums dosnus – atidžiau pasižvalgę po laukus ir miškelius, daržo pašalius ir paupius, pamatysime, kad jau dabar čia lapelius skleidžia ir mums ant stalo siūlosi nesėjami ir neravėjami, nepelnytai pamiršti, tačiau dėl to ne mažiau vertingi ir maistingi augalėliai: dilgėlės ir garšvos, beržai ir rūgtšynės ir dar daug kitų, apie kuriuos šiuolaikinis žmogus mažai ką išmano.
Todėl šįkart kviečiame į netradicinį susitikimą – kartu su Kauno marių regioninio parko direkcijos vyriausiuoju biologu, besidominčiu lapiniais laukiniais augalais, Giedriumi Vaivilavičiumi keliausime po VU Botanikos sodą ir Vingio parką, sužinosime, kokių valgomųjų augalų pavasarį galima rasti miškuose, laukuose ir netgi miestuose, ką iš jų galima pagaminti ir kaip, taip pat tuos augalus rinksime. Na o 20 val. grįžę į restoraną „Jalta“, ragausime čia pat iš jų virtą sriubą ar sumaišytas salotas. 


Trijų valandų trukmės kelionės pradžia – 17.30 val. Susitinkame prie įėjimo VU Botanikos sodą Vingio parke, esantį netoli kavinės „Lakštingala“. Iš parko grįšime į restoraną „Jaltą“, kur apie 20-21.30 val. kelionę baigsime ragaudami ir aptardami, ką sužinojome.


Kaip pasiūti mažam džentelmenui ...

               Artėjant vasarai ir visokių švenčių laikui - kartais taip norisi papuošti savo mažuosius džentelmenus draugų vestuvėms, krikštynoms, gimtadieniams... Ypač, kai turiu tris džentelmenus :), o įsivaizduojant du ažuosius vienodomis kelnėmis ar varlytėmis - taip gera. Taigi įsidedu (o gal dar kuriai berniukų mamytei tai pravers :) ) nuorodas su pamokėlėmis:

2011 m. gegužės 23 d., pirmadienis

Papje maše darbelių rezultatas

                     Nors ir pavėluotai, bet bandysiu įkelti savo darbelius, kuriuos anksčiau pradėjau... Vienas iš jų  - mano papje maše bandymukai, kurių nuotraukėes įkėliau prieš Velykas...
                     Dariau viena didelį "kiaušinį" ir kelis mažesnius. Vieną mažesnįjį, kurį jau padovanojau , esu įkėlusi į dienoraštį. Dabar dalinuosi didžiojo kiaušinio keletu apipavidalinimo variantų ;)

               Pirmasis buvo namuose. Jame apsigyveno mano šiemetinis pavasrinių gėlių ilgesys :)

                 Velykoms savo kūrinius vežiausi pas anytą. Ten sudėliojom keletą variantų: 1) tik su pamerktomis šakelėmis ir kiaušinių vazelėmis žibutėms, 2) su tuščios erdvės apie vazelę užpildymu nertomis snieguolėmis, mažaisiais papje maše kiaušiniais, smulkintomis medžių lazdelėmis.

Siuvimo pagrindų sąrašas (pamokėlės anglų k.)

            Į pašto dėžutę gaunamų dienoraščių platybėse radau tokią santrauką siuvimo pagrindų. Joje galima rasti daug įvairių įdomybių: nuo siuvimo rankomis, užuolaidų išmatavimo, siuvimo mašina ir t.t. Tikiuosi, kad ne tik man vertingas šis sąrašas - todėl dedu į savąjį dienoraštį ;)
http://sew4home.com/tips-resources/sewing-tips-tricks/881-you-asked-4-it-a-handy-list-of-our-tutorials-on-sewing-basics?utm_source=Sew4Home&utm_campaign=5b5ab8e0eb-20110523&utm_medium=email

Knygeles aplenkimas: bandymas ir klaidos ...

                 Ruošdamasis aplenkti knygelę, kurią planuoju dovanoti, nusprendžiau prasibandyti. Išsamus apvalkalo knygelei siuvimo aprašymas yra čia.  Šiam darbui įkvėpė mano draugė DanguolėSan.  Taip pat noras padovanoti rankų darbo dovaną. Plius idėja padaryti rinkinuką, kurį po truputėlį pamatysite iki gegužės pabaigos. Tai tuo pačiu ir paskata kažką daryti, ir spyris mokytis kažko naujo ir bandyti naujas technikas.                   Pasiskaičiusi, kad knygelės aplankalas gali būti dvipusis - susiviliojau tuo ir pabandžiau panaudoti dvi skirtingas man patikusias medžiagėles. Bet, deja, ne visi geri norai yra vertingi. Nes mano pasirinktos medžiagėlės pasirodė per storos naudoti vienu metu. nes aplankalas gavosi tooooks storas, kad knygelė sunkiai užsiverčia. Bet galiu pasirinkti arba austo lininio rankšluostėlio natūralumą arba natūralių žalsvų spalvų juostuotumą :)


                      Dar vienas pastebėjimas - atvartėlio plotis. Pamokėlėje rašoma, kad galima pasirinkti norimą plotį. Aš taupydama medžiagėlę ir pasinaudodama turimu pločiu padariau 3,5 cm pločio atvartėlius - žiauriai per siauri gavosi. Taigi patarimas - juos daryti ne mažesnius nei 5-6 cm.

                     Teks kada pasigauti įkvėpimą ir persiūti šį pirmajį aplankalėlį. Pasidaryti du, poruojant juos su plonytėle medžiagėle.

2011 m. gegužės 15 d., sekmadienis

Kaip įdomiai užlopyti/papuošti berniuko kelnes? :)

              Pagaliau vėl turiu internetą. Pasirodo tai toks gėris :) Na bet ne apie tai ;) Visąlaik, auginant vaikus, atsiranda tokių rūbelių. kurie tik truputėlį suplyšę ir būtų puikiai nešiojami ir patogūs, jei tik tas suplyšimas nebūtų pačioje matomiausioje vietoje. Nežinau, gal dėl to, kad turiu du berniukus - mergaitėms sutvarkyti drabužėlius atorod daug paprasčiau. Ir išsiuvinėti kokią gėlytę ant probleminės vietos galima, ir kokią gėlelę vašeliu nunerti, ir gėlytę ar kokį kitą mergaitišką akcentą aplikacijos būdu atlikti. Atrodo taip parpasta. O kai turi berniuką? Juk gėlyčių nesiuvinėsi ;) O kokią nors mašinėlę aplikuoti - labai jau sudėtingas darbas, kuriam nepasiryžtu. Dar galima būtų užsiūti kokią nors etiketę, bet jas reikia pirkti... ir jei keli įplyšimai - kaip tada? juk kelios etiketės nesižiūri...
              Suprantu, kad šiais laikais, kai gali pakankamai lengvai nusipirkti naujų rūbelių (ar padėvėtų), lopymas nėra populiarus. Bet man kažkaip gaila išmesti rūbelius, turinčius tik menką įplyšimą. Bet vis nesugalvodavau, kaip gi čia paprasčiau tai padarius, kad tiktų berniukui. Vis nieko nesugalvojau... Ir besiruošdama papildyti tų pasižadėtų ir susiplanuotų didžiųjų darbų sąrašą dar ir siūtomis kelnėmis mano bernaičiams, pasiskolinau Ottobre žurnalus su modeliais vaikiukams. Pačiame naujausiame šių metų numeryje radau fantastiškiausią  idėją. Ir stebiuosi, kaip man nešovė tokia mintis.
                 Žurnale radau berniukui skirtus bermudus su kelio ženklais papuošimui. Va! Ogi tuos kelio ženklus puikiai galima panaudoti berniuko kelnėms užlopyti ;) Ir kaip nurodyta puslapyje - pasimokyti kelių eismo taisyklių nuo nuosavų kelnių :)))  


                 Tik va dar jokių kelnių pasinaudodama šia idėja nesutvarkiau. Bet labai norėjau pasidalinti - o gal dar kam nors pravers? :)
*****
                        O kalbant ta pačia mašinėlių ir berniukų tema, norėčiau pasidalinti ir dar vienu atradimu. Cutesycrafts.blogspot.com ardau pamokėlę, kaip puikiai atnaujinti berniuko kambarį. Ir tai labai nuostabi idėja ir nekainuoja milijonų. O gerai pagalvojus, galima panaudoti net ir tada, kai berniukui gali skirti tik vieną kažkurį kambario kampą. Tokia sienos apdaila tikrai nurodys kampelio savininką ir manau jo paties bus labai įvertinta.


                   Taigi pradžiuginkime savo mažuosius vyriškius mašinėlėmis ir jų atributais :)))))))

Formuoju dovanų rinkinuką. 1. Seilinukas

            Nuostabi medžiaga, pirkta išparduotuvėje H.Manto gatvėje. Panaudota dalis užuolaidoms (pasivaidena kai kuriose nuotraukose), dalis lovatiesei, kuri laukia siuvinėjimo dalies, dalis dovanai, kurią dalimis bandysiu jums parodyti ;) Visos trys yra balto, raudono, pilko ar juodo dryžuotumo ar elipsiškumo deriniai. Čia panaudojau smulkiausio dryžuotumo medžiagą.
           Taigi pradedu rinkti bendrą šeimyninę dovaną, Pirma dalis - dvipusis seilinukas mažajai šeimos narei krikštynų ir tėvelių bažnytinės santuokos proga. Dryželiai statmenai susiūti, nes prie dviejų kitų skirtingo dryžuotumo siuvinių derinama ;)
            Iškarpą paėmiau iš čia 

          Kadangi siuvinys pasirodė patogus, o mano Jonelis pradėjo seilėtis (gal daugiau dantukų sulauksime) - tai sėdau ir pasiuvau iš flanelinės medžiagėlės su meškiukais ir žirafomis seilinuką ir savo mažiui.

2011 m. gegužės 6 d., penktadienis

Apsipirkau... Kad tik visus planus laiku įgyvendinčiau...

               Šiandien apturėjau didžią pirkinių dieną ir planų apmastymo dieną. Džiaugsminga, bet manau kitos, kai įvykdysiu savo planus, turėtų būti dar džiaugsmingesnės :)
               Pirmiausia turiu pasidžiaugti, kad gi pagaliau mano organizuotų atiduotuvių visi prizai pasiekė laimingąsias. Vajei kaip užtrukau... o atrodo gi tame pačiame mieste... Bet vistiek labai malonu įteikti asmeniškai :)            
               O mano planai ir pirkiniai štai čia:

             1. Pirkau baltos kanvos ir juodų siuvinėjimo siūlų. Nuo mokyklos laikų, kai siuvinėjau, turiu nemažą kiekį siuvinėjimo siūlų, bet juodų neturėjau. Teko pirkti. Ir anksčiau siuvinėdavau ant lininio audinio, kur skaičiuodavau, o tiksliau blusinėdavau, siūliukus. Labai pavargsta akys ir suklysti labai lengva.

              Todėl grandioziškiausiam būsimam savo siuvinėtam darbui pirkau baltą kanvą. Prie pirkinio pridėjus geltonų siuvinėjimo siūlų sruogą, adatą, "Juodojo siuvinėjimo" specialųjį "Rankdarbių" leidinį ir daug daug darbo - bus dovana. O ją reikia būtinai iki liepos pabaigos padaryti. Na ir užmojai :)))) 


              2. Pirkau 100 proc. vilnos tamsiai mėlynos spalvos siūliukus "Mezgimo zona" parduotuvėje. Planuoju numegzti savo mažajam vaikiukui aviatoriaus kepurę. Nes ta, kurią numezgiau (o tiksliau net dvi) jam netinka, nes yra per didelė / per maža. Nekenčiu Merino ir superwash vilnos, nes ji tysta. O kartais per daug, kartais mažai. Vat kas būna, kai patingi pavyzdėlį nusimegzti.... Pažadu pasitaisyti ;) 


            3. Užsukusi į parduotuvę "Malonios smulkmenos" pabandžiau rasti smulkmenėlių galvoje sudėliotam kaklo papuošalui. Artėja vienos mažos mergaitės krikštynos, norisi pasipuošti.  O mano tipo perliniai karoliai dar per Pauliuko kirkštynas sutraukyti ir laukia dar vieno savo gimimo (nors ir tada jau jiems buvo koks ketvirtas gimimas). Netikri tie perlai ir senai naudojami, nes dar mano mamytės pirkti. Bet dėl to paprasti perlamutriniai netikri perlai įgauna didesnę vertę ;) Asmeninę :)

              Nepavyko jų nufotografuoti savuoju mobiliu - nepykite. Jei pavyks mano vienas pirmųjų papuošalų vėrimo darbelių - būtinai fotografuosiu geresniu fotoapratu ;) Bandysiu nerti į dar nebandytą ir naują papuošalų pasaulį.
  
           4. Taip pat negalėjau nenusipirkti kito nuostabaus pakabuko. Tiesiog patiko ir prilipo - dar tiksliai nežinau, ką iš jo darysiu. Bet širdis dainuoja jį pamačius :) Gal nusinersiu virvelę ir bus viskas??? Pamatysim... (Ir vėl rankų drebėjimas labai matosi, nes pakabukas ne iš masyviųjų).


                  5. Ateinančių šio mėnesio pabaigoje krikštynų ir bažnytinės santuokos proga noriu padaryti vieną dovanėlę. Asmeninę, kad niekam kitam nebūtų naudojama. Tam man reiks tekstilinių dažų ir teptuko. O kas tai bus - tikrai pamatysite dar šį mėnesį ;) (Tikiuosi ne tik padaryti, bet ir parašyti apie tai iki 28 dienos).


              6. Oi, vos nepamiršau. Nenufotografavau, bet manau visos žinosite kaip atrodo adatėlės. Tokios kaip vinukai. Viename bloge buvau užmačiusi, kaip iš jų pasidaryti asmeninius smeigtukus. Kad niekas tokių pat neturėtų ;) Ir nuo to laiko negaliu išmesti iš galvos jų. Turbūt tol, kol nepasidarysiu pati. Pamatysite ;)


Štai tokie malonūs įspūdžiai iš šios dienos... Gera diena buvo :)

Idėjos: Pilnavertis erdvės išnaudojimas

             Craftinesss is  not optional bloge radau tokia puikią idėją išnaudoti kuo daugiau erdvės. Tai yra pasidaryti smulkių daiktų saugyklėles po lentynomis. Pranešime rašoma, kad reiktų dangtelius prisukti, bet aš manau, kad jei planuojate laikyti lengvus daikčiukus, tai galima ir be vyro pagalbos tai padaryti. Čia žinoma, jei pačios nesinaudojate grąžtais ir kitais staliaus reikmenimis. Jei negalėčiau prisiprašyti vyro pagalbos - imčiau super klijus ir priklijuočiau tuos dangtelius prie lentynos ar spintelės apačios.
              Na va - berašydama sugalvojau, kad puiki mintis laikyti prieskoniams virtuvėje, nes ant spintelės juos vis perstumdyti reikia. Hmmm... reiks pradėti rinkti indelius nuo vaikiško maistelio ir priklijuoti naująsias "prieskonines" į pastovesnę vietą :) Bus daugiau vietos ant virtuvinio darbastalio...


2011 m. gegužės 5 d., ketvirtadienis

Kiaušinis sudygo :)

           Pradedu dėti mano papje maše išprotėjimo  rezultatus. Vienas "kiaušinis" Velykų proga pasidabino gan grubokais raštais ir gavo gyventojus. Buvau pažadėjusi anytai vienos gėlelės daigelių - tai susodinau juos į šį šedevrą ir padovanojau. Patapo dovanos pakuote, nes vidus  nebuvo išlietas vašku - todėl pradėjo drėgti nuo drėgnos žemės ir po poros dienų būtinai reikėjo persodinti augalėlius kitur, nes "vazonėlis" po truputėlį praprado formą...
           O čia vaizdelis tik ką "supakuotos" dovanos.

Mano moliūgėlis

           Prisiminkime sudygusio moliūgo istoriją. Tada, kaip ir rašiau, sukišau tuos daigelius į žemę. Tikėjausi, kad sudygs. Bet jie sunyko. Kitą dieną sukišau į žemę ir tas "nėštukes" sėklytes. Į visus 24 indelius. Ir laukiau.... Išdygo visi DU daigeliai :) Bet vienas nunyko. Užtat tas vienintelis stiebėsi ir leido vis daugiau lapelių. Štai toks vaizdas buvo prieš Velykas :)


           Šis daigelis iškeliavo pas anytą į šiltnamį, nes pas mane ant palangės jam per mažai šviesos. Kai nuvežiau, anyta sako: "Oi oi oi, kas gi taip anksti sėja..." Tada papasakojau "sudygusią" istoriją. Ir tada moliūgėlis buvo priimtas. Žiūrėsim, kaip tas eksperimentas pasirodys rudenį :) Tikiuosi bus didelių ir skanių moliūgų, iš kurių virsim sriubą. 

"Socks appeal" įdomi knyga - noriu :)


            Bandau laimę atiduotuvėse http://www.maubys.net/2011/05/april-pattern-review.html, kur galima laimėti knygą apie iš kojinių siūnamus žaisliukus vaikiukams ir ne tik jiems. O gal pavyks? Pabandykite ir jūs ;)

           Laimėtojai paaiškės gegužės 22 dieną (sekmadienį).

Pinto krepšelio "sijonėlis". Pagaliau...

                   Tie, kas skaito mano dienoraštį iš seniau, prisimena galbūt tokį įrašą apie iš laikraščių pintus krepšelius ir mano pažadą įkelti mano pirmojo pinto krepšelio nuotraukėlę, kai tik jis bus "aprengtas". Nes neaprengtas jis toks šleivas kreivas gavosi ir neturi prekinės išvaizdos. Taigi šios produktyvios savaitės pradėtų ir pabaigtų darbų sąraše galima rasti ir "sijonėlį" mano pirmajam pynimo šedevrui :)


          Mamytės pintų krepšelių "sijonėliai" turi kraščiukus ant pačio kraštelio. Kadangi aš naudojau rausvą medžiagą ir baltus kraščiukus - tai pastarieji būtų pasimetę baltai dažytų popieriaus "vytelių" fone. Todėl baltus kraščiukus prisiuvau šiek tiek aukščiau, kad matytųsi ir jų grožis.


            Man dar net dorai neapžiūrėjus pabaigto darbelio - į jį įsikraustė vienintelis likęs kiškutis kartu su žirklėmis. Net neįsivaizduoju, kam jam tos žirklės... ? Matyt patiko manasis darbas ir nusprendė apsigyventi ten :)

P.s.: Jei pinsite krepšelius - pasistenkite pinti standžiai. Ypač jei po to dažysite juos. Maniškis nebuvo nupintas standžiai ir per laiką nuo judėjimo (o to neišvengsite, jei krepšelį naudosite) pradėjo trupėti dažai, ir byrėti visur, kur tik krepšelis pastatomas. Truputį nepatogu nuolat valyti baltas dulkes. Bet gyveni ir mokaisi :)

Šildantis žaisliukas

                     Galbūt jūs jau esate girdėję apie šiuos nuostabius žasiliukus (BEDDY BEAR šildyklė MEŠKUTIS arba Šildantis žaislas katinas Čiobrelis ) ir šildančias šlepetes . Natūrali šiluma, pagalbinė priemonė užmigti, ar atsipalaidavimo būdas. Ne tik vaikai mėgsta šiuos šilumą teikiančius žvėrelius Prieš Kalėdas buvau labai šlepetėmis susižavėjusi, bet negalėjau sau leisti jų nusipirkti, nes mano piniginei šie pirkiniai per brangūs, nes mano supratimu tai yra jau labiau  prie prabangos prekių, nei prie būtinųjų. Nors mano šalčmirėms kojoms tai būtų tikra atgaiva. Bet šis pirkinys buvo atidėtas tiems nuostabiems "kada nors laikams", kai bus daugiau pinigėlių.
                   Šie gaminiai nuostabūs tuo, kad juos galima šildyti mikrobanginėje ir jie ilgai išlaiko šilumą, plius dar yra prisotinti aromatinių aliejų. Plačiau apie naudojimą rasite Šildančio žaislo katino Čiobrelio aprašyme ir šio pranešimo pabaigoje. 
                   Belaukdama tų gerųjų laikų ir besiblaškydama interneto platybėse užmačiau straipsnį apie šildančius arba šaldančius kompresus, kuriuos galima pasidaryti patiems. Ten buvo rašoma, kad galima pasisiūti pagalvėles ir jas pripildyti vyšnių kauliukais (geriausiai ir ilgiausiai šilumą išlaiko), kviečių grūdais  arba g r i k i ų   l u k š t a i s. Valiooooooo - aš gi turiu grikių lukštų, kurie laukia to laiko, kai prisiruošiu pasisiūti grikinius sėdmaišius (mintyse jau pusmetį ant jų sėdžiu :))) ). Taigi nupilti truputėlį ir pasisiūti šildantį kompresą aš galiu! Taip pat tame straipsnyje (deja vėl negaliu nurodyti jo, nes nepamenu, kur tiksliai jį radau) buvo rašoma, kad galima ant to maišelio užlašinti keletą eterinio aliejaus lašelių ir bus aromaterapijos seansas kartu su šilumėle. Taip pat pašaldžius šaldiklyje arba kameroje - naudoti kaip šaldantį kompresą. 
                  Pasiūti maišelį yra paparasta, bet kodėl gi neapsunkinus to darbo - galima pasiūti tuščiavidurį minkštą žasiliuką ir vidinį maišelį, pripildytą grikių lukštais. Bet ne visada norisi terliotis su žaisliukų siuvimu, ir plius gyvenkime žaliai: radau tokią žirafinę karvutę arba žrafą be kaklo. Jos kūnelis atsidaro užtrauktuku. Susipažinkite:


                  Pasiuvau kūnelio formos pagalvėlę iš impilinio audeklo ir užpildžiau grikių lukštais. Ir štai naujas namų gyventojas.
                Bet tai nėra mano išsvajotosios šlepetės (šlepetės teiks Jūsų kojoms malonią šilumą... daugiau nejausit nemalonaus kojų šalimo... nuvargusios kojos atpalaiduojamos, o šlepečių poveikis toks, tarsi Jūsų kojos būtų maloniai masažuojamos... puikiai tinka kai Jūs mėgaujatės jaukia aplinka, žiūrit TV, skaitot, ilsitės krėsle ar snūduriuojat ant sofos...). . Taigi į ateities siuvinių eilę įsirašo ir šildomos grikių lukštų šlepetės. Tikiuosi, kad tas laikas ateis greitai :)

* * * * *

Plačiau apie tuos gėrius, kuriuos gauname iš mano nurodytųjų pranešimo pradžioje šildančių žvėrelių:

Beddy Bear meškiukas:
Užpildas – 100% natūralus mišinys iš kviečių grudų bei levandos, specialiai apdorotas taip, kad tiktų šildyti mikrobangų krosnelėje. Natūrali šiluma, pagalbinė priemonė užmigti, ar atsipalaidavimo būdas. Ne tik vaikai mėgsta šiuos šilumą teikiančius žvėrelius.
Naujoji karta šildyklių, pritaikytų šildyti mikrobangų krosnelėje.
  • šildantys žvėreliai yra 30 cm dydžio, turi švelnų „kailiuką“
  • užpildas: natūralių kviečių bei levandos mišinys, tolygiai atiduodantis šilumą
  • malonus levandų kvapas papildo šilumos poveikį ir veikia raminamai bei atpalaiduojamai
  • šildantį žvėrelį reikia 1,5- 2 min. pašildyti mikrobangų krosnelėje ir Jūs turėsit kelias valandas malonios natūralios šilumos
  • išlaiko šilumą apie 2 valandas
  • puikiai tinka atpalaiduoti įtemptus raumenis, numalšinti sąnarių ar pilvo skausmus arba tiesiog pasimėgauti šilumos teikiamu malonumu, nusiraminti
  • galima naudoti ir kaip šaltą kompresą sumušimams ar patinimams malšinti.
Šildantis žaislas katinas Čiobrelis
Katinai yra be galo šilti padarėliai. Be to, jie kažkokiu stebuklingu būdu sužino, kur yra ta vieta, kurią skauda ar gelia, supranta, kada kam liūdna ir reikia tyliai tyliai pritipenus pamurkti ar švelniai pasitrinti į kojas, o kada – užšokus ant kelių tiesiog tyliai tyliai pabūti. Toks draugas Jūsų mažyliui būtų išties pasakiška dovana.

Žaislas šildyklė ne tik puikus žaislas kūdikiams ir vaikams, bet kartu jis gali būti naudojamas kaip natūralus, senas gydymo metodas. Žaislo viduje esantis maišelis su grūdais gali būti pašildomas ir jo skleidžiama šiluma padės vaikui nusiraminti, greičiau užmigti, sušilti šaltoje lovelėje ar vežimėlyje.
Taip pat šis šildantis žaislas pagelbės mažyliui susirgus: sinusitu, bronchitu, otitu, esant pilvo skausmams. Grūdų maišelis gali būti ir atšaldomas, jei reikia mažinti vaiko karščiavimą ar atšaldyti sumuštą vietą.


Sudėtis:
1. Žaisliuko pilvas – 100% medvilnė
2. Vidinis maišelis – 50% medvilnė, 50% linas
3. Galva ir letenėlės – 100% medvilnė, užpildas – sintetinis pluoštas.
Vidinį maišelį galima skalbti 30 C temperatūroje.
Žaislo pilvelio maišelis užpildytas ekologiškais Lietuvoje išaugintais grūdais.
Naudojimo nuorodos:
1. Kai vaikui skauda gerklę ar bronchus, pašildytas žaislas suteiks palengvėjimą.
2. Šiltas draugas padės greičiau užmigti šaltoje lovoje ar vežimėlyje.
3. Kai vaikui skauda galvą ar yra sinusitas, šildyklė dedama ant kaktos. Vaikui karščiuojant pagelbės atšaldytas žaislas.
4. Šiltas žaislas padės vaikui, kai skauda ausį.
5. Pašildytas draugas padės, esant pilvo skausmams.
6. Esant sumušimams, atšaldytas žaislas sumažins skausmą ir neleis sumuštai vietai tinti.


Kaip pašildyti?
Žaislo vidinis maišelis išimamas iš pilvo ir pakaitinamas mikrobangų krosnelėje 1,5-3 min 600W arba paprastoje orkaitėje 8-10 min 125°C (be grilio funkcijos!). Šildant rekomenduojama šalia padėti vandens dubenėlį siekiant atkurti tinkamą grūdų drėgmės lygį. Pašildytas maišelis įdedamas atgal į žaislo pilvą.
Kaip atšaldyti?
Grūdų maišelis išimamas iš žaislo pilvo ir įdėjus į plastikinį maišelį 1-2 valandas šaldomas šaldiklyje.
ATSARGUMO PRIEMONĖS
• Naudojamos medžiagos yra degios, nes žaislas yra neapdorotas chemiškai.
• Kadangi tai natūralus, chemiškai neapdorotas produktas, todėl vasarą rekomenduojama grūdų maišelį įdėjus į plastikinį maišelį laikyti šaldiklyje.
• Prieš naudojimą būtina patikrinti, kad žaislas vaikui nebūtų per karštas ar per šaltas.
• Negalima viršyti šildymo trukmės ir temperatūros, nes tai gali pakenkti produkto kokybei.
• Naudojama bet kokio amžiaus vaikams prižiūrint suaugusiems.
• Skalbiant laikytis nurodymų.
• Prieš duodant vaikui, išimti is pakuotės.

2011 m. gegužės 4 d., trečiadienis

Staigmena vestuvių metinių proga

                Kažkaip šiemet užstrigau ant tų vestuvių metinių ;) Niekad taip nebūdavo, bet tam turbūt savos priežastys yra. Plius nesu iš tų greitųjų rašytojų, kurios fiksuoja savo gyvenimą ir nuostabiuosius rankdarbius čia ir dabar. Man kažkaip viskas sulėtintai gaunasi, bet geriau vėliau nei niekada :D
                Taigi grįžtam prie n uostabiosios dovanos, kuri jau seniai nufotografuota, bet niekaip iki šio dienoraščio negalėjo prisibelsti. Bet pagaliau pagaliau... Mano vyro brolis šiemet susirado draugę (valio valio) ir mūsų metinių proga bendromis jėgomis porą savaičių darė tokį nuostabų grožį:


             Kas mane pažįsta - žino,kad man žiauriai patinka dėžutės. Taigi ši dovana kaip tik į dešimtuką :) O jos viduje dar nuostabesnis radinys (ypač idėja):


                Dėžutės viduje buvo (nes dar nespėjus įamžinti to grožio, mano mažulis apžiūrėjo dovaną užsiversdamas visą dėžutę ant galvos) trapių lengvučių kriauklių su užrašais septynetukas. Užrašų negaliu parodyti, nes jie sidabriniai ant baltų kriauklių ir nemoku nufotografuoti :( O užrašyta ten štai kas:
Meilė kantri...
Meilė maloninga, ji nepavydi...
Nesididžiuoja ir neišpuiksta...
Viską istveria...
Viskuo viliasi...
Viską pakelia...
Meilė niekada nesibaigia...

             Tikra stebuklų skrynelė (ir tik aš žinau, kokį stebuklą ji padarė...).

Mūsų vestuvių akimirkos

                   Mums įsimintiną 2004- ųjų metų kovo 20- ąją dieną įvyko mūsų tuoktuvės. Daug visokių keistenybių vyko ir iki tos dienos ir jos metu. Pradedant tuo, kad nudu susipažinome penktadieį tryliktą dieną ir per pilnatį :)))) Taigi ir daugiau 13 lydi mus. Su vestuvėmis susijęs tryliktukai: kviestinių svečių buvo trylika, įrašas apie santuoką tryliktas... Norėjom ir vestuves daryti tryliktą dieną, bet Druskininkuose vestuvių savaitgaliai būna tik kas antrą savaitę  - teko rinktis kitą dieną.  Mūsų jungtuvės turėjo vykti Santuokų rūmuose, kur šiuo metu įsikūręs Druskininkų muziejus, bet... savaitę prieš vestuves paskambino savivaldyvės darbuotojas ir pranešė, kad prakiuro Santuokų rūmų stogas ir mus tuoks miesto savivaldybėje. Bet nemanau, kad dėlto tapome nuskriausti :)
                   Po ceremonijos apturėjome labai malonų siurprizą: vietoj šampano, kuriuo vaišinamasi po tuoktuvių, mums darbuotojai paskaitė gražų eilėraštį ir padovanojo pirmąjį šeimyninį "nekilnojamąjį turtą".

                 Štai čia Druskininkų savivaldybės pastatas ir laimingi jaunavedžiai :)


              Ėjome pasivaikčioti (visi dalyvavę ceremonijoje, nes nenorėjau,kad kažkas sėdėtų ir lauktų namuose, kol mes važinėjame - todėl visur važiavo visi dalyvavę vestuvėse). Įamžintas senųjų gydyklų parkas. Jame dabar vyksta remonto darbai, nes Europa Royalle viešbutis tvarkosi savo aplinką.              Šioje nuotraukoje matosi mano nuostaboji puokštė ir suknelė, kurią man pasiuvo gera draugė ir šilko, su kuriuo buvau krikštyta. Visad galvojau, kad iš to šilko siųsiuosi vestuvinę suknelę (žinot tos vaikiškos svajones apie tobulas vestuves). Švarkelį siuvausi pati.


                O ši nuotrauka jau taip pat per septynerius metus tapo kolekcine. Prie Liškiavos bažnyčios tvoros augo tokie seni dideli medžiai. Dabar jų jau nebėra... O prieš septynerius metus:


           O štai čia mūsų profiliai vakarėjančio dangaus fone...
2011 m. gegužės 2 d., pirmadienis

Prieraišiosios tėvystės centro sveikinimas

                   Suprantu, kad Motinos dienos proga paprastai yra sveikinamos mamytės, bet tiesiog negaliu nepasidalinti gautu sveikinimu iš Prieraišiosios Tėvystės Centro. Mintis, kurios labai jautriai suvirpino mano širdį, paryškinau.

                Mielosios,
 Nors pačios esame mamos ir, regis, teturėtume laukti, kol mus pasveikins kiti, negalime pamiršti jūsų artėjančios Motinos dienos proga, sugrįžusios saulės ir žydėjimo proga.
Šiandien norime jums pasakyti, kad esate svarbios ir reikalingos ne tik savo vaikams - jūs esate reikalingos visam šitam dideliam ir triukšmingam pasauliui,
nes tik jūsų rankose nurimsta nelaimingiausieji,
nes tik jūsų akyse sklinda ramybė,
nes tik jūsų širdyse slypi visa Žemės išmintis ir tik jūs gebate ją perteikti -
kiekviena savaip, kiekviena nuoširdžiai, kiekviena maksimaliai.

Ir kai būsite pašauktos iš šio pasaulio, jis visas - toks, kokį matėte, kokį kūrėte ir kokiu tikėjote - liks jūsų vaikams.
Kad jie toliau suktų šį gražų ir tobulą gyvybės ratą.

Dėkojame jums, kad esate!

PTC mamos (Inga, Ingrida, Rima ir Vitalija)

2011 m. gegužės 1 d., sekmadienis

Saulytės sveikinimas

                Šios gražios mamyčių šventės metu mano didysis vyrukas jau savaitę svečiuojasi pas senelius, o aš leidžiu laiką su savo mažuoju. Ir šį savaitgalį nevažiavom dar jo pasiimti. Kažkaip keistai jaučiuosi, kad nevažiuojam, nors ir noriu pabūti tik su vienu vaiku. Tokie dvipusiški jausmai ir drasko mano širdelę šiandien (ypač po vakarykščio poklabio su Pauliuku, kai jis pasakė, kad norėtų jau namo...).  Bet žinokit apturėjau siurprizą, kurio nesitikėjau. Mano sūnukas (močiutės padedamas) paskambino ir labai gražiai ir švariai pasakė: "Sveikinu mamytę su švente"  Taip gera gera pasidarė :)

                  Taip gražiai šiuo metu žydi sakuros Vingio parko Botanikos sodo filiale.