2011 m. sausio 30 d., sekmadienis

"Vyniotinių" karoliai

Pradėjusi  nuo kamuoliukinių karolių, vieną dieną sumasčiau suderinti malonų su naudingu. Susidėjau vilnos sluoksnių pusgaminį ir prisileiduši šilto vandens vonią nuėjau lepintis :) Kol gulėjau vonioje - rankomis suvėliau  "kirmėlikę". Po to su britva supjausčiau į gabaliukus. Karoliams panaudojau "vyniotinukus" ir medinius karoliukus, vertus su mazgeliais.

Karoliai su cimbaliukais

Vieni iš pirmųjų karolių. Visada man atrodė, kad karoliai man netinka, todėl darydama karolius sugalvojau padaryti su pakabuku. Panaudojau veltus kamuoliukus, plono "vyniotinio" gabaliukus ir karoliukus, vertus su mazgeliais.

2011 m. sausio 26 d., trečiadienis

Kepurytė

             Atsiradus sūnukui kažkaip pribrendo reikalas megzti vaikiškus daiktelius. "Rasakilos" parduotuvėje pirkadama merino vilnos knatus vilnonių kelnyčių daugkartinėms sauskelnėms gavau knygelę. Ten aprašyta suomiškai ar švediškai  kaip nusimegzti keleto modelių vilnones kelnytes, kepurėlę ir batukus. Kelnytes pabandžiau megzti labai greitai, bet va kepurytės mezgimą atidėjau, nes niekaip negalėjau suvokti, kaip ji susiformuoja. Kol pagaliau pabandžiau - ir mano DIDELIAUSIAM nustebimui viskas labai paprasta r kepurėlė labai patogi ;)

Raudonoji rožė

      Raudona rožė, sukta iš veltinio juostelių. Viena iš keleto bandymų. Reiks pakartoti šį rožių kūrimą, nes malonu stebėti,kaip gimsta gėlelė :) 

2011 m. sausio 25 d., antradienis

Mano riešinės...

     Riešinių mezgimu dar vis tik žaviuosi ir kaupiuosi, taip sakant nešioju, iki pradžios. O mano mama jau daugiau kaip metai šiuo maloniu, bet daug laiko užimančiu rankdarbiu užsiiminėja. 2009 metų Kalėdoms gavau šias juodas su baltais karoliukais riešines nuo mamos. Ačiū tau, mamyte ;)


Olytės dovana Nr.2

Pernai per Kaziuką iš Olytės gavau sagę - rožę dovanų. Šiaip ruda niekada nebuvo mano mėgstama spalva. Bet po sūnelio gimimo pradėjau "rudėti" ;) Taigi ši rudoji sagė man žiauriai patiko.

Baltoji sagė

Savųjų sagių alėją pradėsiu šia šilkine baltąja sage.


2011 m. sausio 15 d., šeštadienis

Angeliukas

Pernai krikštijom Pauliuką. Ta proga norėjosi ką nors padovanoti atsiminimui krikšto tėveliams. Angeliukas pasirodė tinkama dovana.
"Rankdarbių kraitelės" 2008/12 numeryje radau aprašytą angeliuką. Nunėriau du angeliukus, aureoles siuvinėjau aukso spalvos karoliukais. Standinau su tirštu kisieliumi ir džiovinau ant popierinių piramidžių, kad įgautų formą.

Schemutės:

2011 m. sausio 14 d., penktadienis

Pinti krepšeliai

     Be dekupažo, skrebinimo ir kitokių dabar populiarių rankdarbių, kartais pasimato ir pynimas iš laikraščių. Labai įdomus užsiėmimas, taip pat ir naudingas. Šis krepšelis turi nepintą pagrindą ir pinamas iš laikraščio lapų, susuktų į "spagečius". Pinama apie tvirtą formą, nes pakankamai sudėtinga be formos išlaikyti tinkamą pavidalą.
      Jeigu patinka laikraščio raštai, galima tik nulakuoti gaminį dėl tvirtumo. Galima dažyti įvairiomis spalvomis (čia dažyta kelis kartus baltais akriliniais dažais ir lakuota). Jei įvaldysite pynimo meną pakankamai gerai - maišelis įklojimui nebus būtinas.


      Šis gražuolis apvalus krepšelis su lininiu nėriniuotu krašteliu - mano mamos kūrinys. Savąjį įkelsiu vėliau, nes vis dar neturi "sijonėlio" :) Pirmuosiuose darbeliuose viršutinis kraštas nepavyko lygus ir gražus, todėl "sijonėlis" būtinas...


Megztukas su avinėliais


     Megztukas, megztas mažam berniukui Skirmantui. Užsegamas per priekį, reglano rankovėmis, su kapišonu. Dėl daugiaspalvio raštelio negalėjau megzti nuo viršaus žemyn, todėl megztas tradiciškai nuo atnaros į viršų. Derinau raštelius, kad pagal vyruko dydį tilptų keli gyvūnėliai.

Baltas šalis

Baltas ir lengvas kaip pūkas šalis. Super lengvas raštelis, galima megzti žiūrint televizorių ar bendraujant, nes nereikalauja daug dėmesio ;) Sunaudota 100 g plono "Tifftik" siūlo. Padovanotas :)

Saulėgrąža

Mano anyta yra didelė baltos spalvos ir saulėgrąžų mėgėja. Todėl radusi sename "Šeimininkės" laikraščio priedo "Kraitė" numeryje vašeliu neriamą saulėgrąžos motyvą labai apsidžiaugiau. Ir iškart kibau į darbą. Labai patiko, nes nereikėjo kartoti kito tokio paties ;) (taip buna su kojinėmis, pirštinėmis ir kitais poriniais darbeliais - sunkiausia dalis :)...)
Lanką išlenkti iš varinio vamzdelio padėjo mano vyras. Apie lanką apvyniodama tuo pačiu geltonu siūlu prisegiau saulėgrąžos lapelius ir tuo pačiu ištempiau gėlelę. Pakabinimui nunėriau vašeliu virvelę. 

2011 m. sausio 13 d., ketvirtadienis

Kitos dvi arbatinės dėželės

          Iš viso turėjau tris  dėželes. Vieną su bateliais aprašiau ankstesniame pranešime - ji mano akims atgaiva. Kitos dvi buvo padovanotos :) Iš jų vienos turiu tik fragmentą. Šiai dėželei naudojau akrilinius dažus ir dekupažinį popierių (beje tik tą vienintelį kartą ir dirbau su dekupažiniu popieriumi, o ne servetėlėmis). Todėl laisvai galėjau daryti tamsų foną ;)

Blauzdinės jogai

Besiblaškydama po interneto platybesradau įdomių blauzdinių aprašymą. Jame teigiama, kad skirtos jos jogai. Parduotuvėje "Dvinytis" pirkau vilnonių siūlų, gražių pereinamų spalvų ir sugalvojau išbandyti šias blauzdines. Siūlai pakankamai ploni, taigi su virbalais būtų ilgai užtrukę megzti. Todėl apsisprendžiau megzti mezgimo mašina ("Niva" berods, penktos klasės vienpusė mašina). Darbas truko pakankamai neilgai, beveik teik pat užtruko atnarėlių mezgimas rankomis ir šoninės siūlės susiuvimas. 
Dėl mezgimo ir platinimo mezgimo mašina susidarė skylučių takelis vienoje blauzdinės pusėje. Gal reiktų megzti nuo viršaus žemyn? Tada būtų galima to išvengti...


 Kad ir kaip būtų keista, bet su jomis šilta visai pėdai. Žinoma jei grindys ne ledinės ir skersvėjai nevaikšto ;)


Diržas (virvelė vašeliu)

Iškarpose iš senų rusiškų žurnalų kažkada radau aprašymą, kaip vašeliu nunerti superinę virvelę. Jos grožio paskatinta sugalvojau sukomponuoti diržą iš trijų skirtingų splavų virvelių, prilaikomų penkiomis tų pačių spalvų rozetėmis.

Olytės dovana #1

Prieš tris metus buvo mano mamos jubiliejus ir ta proga pirkau iš Olytės   šią nuostabią sagę. Nuotraukėlė sendinta, pagrindas veltas, siuvinėta karoliukais ir juostelių rožytėmis. 

Dėželė su bateliais

    Turiu draugę Olę, buvusią bendradarbę - auksinių rankų moterį. Ji pasidalina savo atradimais įvairiose rankdarbių technikose. Iš jos sužinojau keletą dekupažo paslapčių ir susidomėjau šiuo užsiėmimu. Nuostabią servetėlę su svajonių batukais paverčiau svajonių dėžele, skirta kitiems rankdarbiams skirtoms  smulkmenoms susidėti.

  


2011 m. sausio 12 d., trečiadienis

Pirštinės su lelijėlėmis

Mamos megztos vilnonės pirštinės su tradicinėmis paprastomis lelijėlėmis. Nuostabaus grožio paprastumo pavyzdys :)

Pirštinės su svastikomis

Mano mamos darbelis: šiltos kumštinės pirštinės su lietuviškomis svastikomis.

Kalėdinės dovanos: kojinės anytai


Pernai anytai mezgiau baltas vilnones kojines su obuoliukais . Šiemet taip pat ieškojau kelių spalvų raštelio, kuriame panaudočiau baltą spalvą ir žinoma raudoną su žalia, nes Kalėdos :).



Kalėdinės dovanos: tėvuko kojinės

     Mano vyro tėtis labai nemėgsta vilnos "kandimo", todėl kaip ir pernai jam mezgiau kojines is akrilaninių siūlų, kad jokio diskomforto nejaustų. Nusprendžiau šįkart pabandyti juostelių techniką, apie kurią skaičiau Knitting Daily berods. Pastaruoju metu prenumeruoju kelių su mezgimu susijusių puslapių naujienas, tai jau net neatsirenku, kur ir ką skaičiau ;)
      Taigi apie naudingą patarimą ;) Kas mezga kojines yra patebėję, kad mezgant raštuotas, o ypač juostuotas kojines, visada matosi,kur prasideda eilutė :( Toks prasikeitimo žingsnelis matosi... Patarimas buvo dvejopas: mezgant kelių eilių juosteles ir antrasis mezgant keičiant spalvas kiekvienoje eilutėje. Šikart nusprendžiau išbandyti antrąjį patarimą, nes jis mano galvoje gyveno jau kokį pusmetį. Taigi patarimo esmė: megzti iškart keliais siūlais (aš mezgiau 4 skirtingais). Ir visas mezgimas vyksta spirale, nei viena spalva nesibaigia kažkuria eilute, bet eina aplink iki mezginio galo arba iki tol. kol nebenorite dryžuoto mezginio (tinka tik apvalaijam mezgimui). 
      Galima megzti po vieną virbalą su skirtingu siūlu arba visus keturis po kiekvieną spalvą, bet tada mezgant gaunasi toks kaip laiptas, kurį numezgus reikiamą ilgį vėl išskirstome pagal uždėjimo taškus. (Labai miglotai surašiau, bet man megzti patiko :))


      Dar vienas eksperimentas, kurį išbandžiau megzdama šias kojines - dvispalvis kulnas. Mezgiau dvigubu mezgimu, kurio mane išmokino mama, po dvi eilutes skirtingos spalvos siūlu. Išėjo toks vaizdelis

Galiausiai gavosi tokios senelio kojinės :)


Kalėdinės dovanos: Donato vardinės kojinės...

     Pernai metais sugalvojau, kad dovanosiu savo rankų darbo dovanas: ir šiltesnės dovanos, ir daugiau širdies, ir santykinai "pigiau" atsieis... Anytai vilnones su obuoliukais, vyro broliui pilkas su raščiuku, uošviui dryžuotas akrilanines, nes "bijo" vilnos dantukų ;)
     Šiemet maniau kažkokias kitokias dovanėles dovanoti, bet atėjo žodiniai laiškai Kalėdų seneliui, kad norai yra kojinės :)
     Ir vėlgi norėdama numegzti kažkuo ypatingas kojines, nusprendžiau vyro broliui numegzti vardines kojines, tuo pačiu panaudodama juostelių ritmą.